MISCELLANEOUS / Jewellery / Ring 8737684
nr 873 7684
RING
1980s, silver/bergskristall,
1980-tal, silver/bergskristall
600
SEK 300
Monday February 3 2014
at 18:19:20
200 kr
200 kr
150 kr
250 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Lavering
Nisse Strinning (1917-2006)
Springare (Stig Lindberg)